МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

 

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Безбар’єрний простір в освіті : нові вимоги, виклики

 та успішні практики»

11 квітня  2024 року, м. Рівне

 

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Безбар’єрний простір в освіті : нові вимоги, виклики та успішні практики», яка відбудеться на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Рівне, вул. В’ячеслава Чорновола, 74).

Мета конференції: аналіз пріоритетних завдань щодо створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, забезпечення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу; висвітлення актуальних питань розбудови інклюзивного, безпечного, сприятливого для розвитку освітнього середовища; науково-методичне обґрунтування технологій (специфіки) інклюзивного навчання.

Напрями роботи конференції:

1. Реалізація пріоритетних напрямів розвитку сучасної освіти України щодо  забезпечення безбар’єрного простору для всіх і кожного.

2. Інноваційні освітні технології, педагогічні практики в контексті інклюзивного підходу та моделей надання спеціальних освітніх послуг для осіб із особливими освітніми потребами.

3. Соціально-психологічна підтримка та допомога учасникам освітнього процесу відповідно до нових безпекових умов.

4. Формування життєвих та ключових компетентностей здобувачів освіти з особливими освітніми потребами у закладах освіти.

У програмі конференції: пленарне засідання та тематична дискусійна платформа відповідно до напрямів роботи конференції, обґрунтування актуальності створення безбар’єрного простору та забезпечення рівних прав на освіту для всіх і кожного в освітньому процесі закладів освіти.

На конференцію запрошуються: науковці, викладачі, методисти, педагоги, керівники закладів освіти, фахівці (консультанти) та керівники інклюзивно-ресурсних центрів, аспіранти, студенти, представники громадських організацій та всі зацікавлені проблематикою конференції.

Мови конференції: українська, англійська.

Форма проведення: змішаний формат.

 

Відкриття та початок роботи конференції: 11 квітня 2024 р. об 11.00 год.

Умови участі

 

1. Онлайн-доповідь, онлайн-виступ - участь у обговоренні за темою і напрямами роботи конференції.

2. Відеовиступ – трансляція відео ролику виступу та розміщення в матеріалах конференції.

3. Тези – включення доповіді чи виступу в програму конференції та розміщення тез обсягом 3-5 друкованих сторінок в е-збірнику матеріалів, що будуть розміщені на сайті РОІППО за адресою: http://surl.li/rsebk. Вимоги до тез розміщені за покликанням: http://surl.li/rsebk.

4. Стаття – розміщення у науково-методичному журналі «Нова педагогічна думка», що входить до переліку наукових фахових видань України у категорію Б. Вартість публікації матеріалів учасників конференції – 80 грн за одну сторінку. Оплата буде здійснюватися лише після затвердження статті до друку. Про необхідність друкування статті в журналі «Нова педагогічна думка» вказати додатково. Вимоги до публікації розміщені за покликанням: http://surl.li/ppjyn.

5. Сертифікат учасника конференції.

6. Реєстрація учасників конференції здійснюється до 08 квітня 2024 р.

 за покликанням: http://surl.li/rsddh.

 

Контактна особа з організаційних питань:

Антонюк Лілія Володимирівна – завідувач лабораторії інноваційної діяльності Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, e-mail: kabidndr@gmail.com, м. тел. 0987685854.

Програма конференції

 

 

 

Оргкомітет