РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

11 – 13 червня 2014 року на базі РОІППО проведено семінар присвячений проблемі «Науково-методичне і кадрове забезпечення експертного оцінювання діяльності науково-методичних установ і навчальних закладів»

   11 – 13 червня 2014 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар керівників структурних підрозділів закладів післядипломної педагогічної освіти з питань координації діяльності районних, міських методичних кабінетів, центрів, проведений спільно Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Рівненським ОІППО. Семінар був присвячений проблемі «Науково-методичне і кадрове забезпечення експертного оцінювання діяльності науково-методичних установ і навчальних закладів».

     Відкрив Всеукраїнський науково-практичний семінар та окреслив проблеми науково-методичного і кадрового забезпечення експертного оцінювання діяльності науково-методичних установ і навчальних закладів Григорій Литвиненко, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, доцент.

     Із вітальним словом до учасників звернувся Святослав Сидорук, начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.

     Роботу інституту із проблеми «Координація закладами післядипломної педагогічної освіти діяльності районних, міських методичних кабінетів, центрів в умовах реалізації державних освітніх стандартів» презентував Андрій Лавренчук, кандидат наук з державного управління, в.о. ректора Рівненського ОІППО.

     Технології підготовки експертів з оцінювання діяльності науково-методичних установ і загальноосвітніх навчальних закладів в умовах післядипломної педагогічної освіти розкрили Оксана Боднар, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри методики викладання навчальних предметів та освітнього менеджменту Тернопільського ОКІППО; Валерій Дивак, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри філософії та освіти дорослих Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної АПН України, доцент; Надія Мельник, кандидат педагогічних наук, проректор з науково-методичної роботи Рівненського ОІППО та інші учасники семінару.

     Про актуальність і значущість тематики семінару свідчить участь у його роботі понад 40 учасників, представників з 20 регіонів України. Серед учасників семінару – керівники структурних підрозділів закладів післядипломної педагогічної освіти з питань координації діяльності районних, міських методичних кабінетів, центрів; завідувачі та методисти районних, міських методичних кабінетів, центрів; члени творчої групи з реалізації Всеукраїнського науково-пошукового проекту «Критеріальний підхід до оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково-методичних установ».

     На Всеукраїнському науково-практичному семінарі було обговорено результати апробації Орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності районних, міських методичних кабінетів, центрів, проведеної Донецьким, Івано-Франківським, Рівненським, Сумським і Тернопільським обласними інститутами ППО у І кварталі цього року, обговорено розроблений за її результатами новий проект Критерїів; розглянуто питання впровадження порядку підготовки експертів з оцінювання діяльності науково-методичних установ і загальноосвітніх навчальних закладів у системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

     Крім того, учасники семінару мали змогу ознайомитися з діяльністю Всеукраїнської школи новаторства керівних, науково-педагогічних працівників післядипломної педагогічної освіти та науково-методичних установ, у рамках якої були проведені заходи щодо впровадження системи мережевої взаємодії науково-методичних служб різних рівнів як основи реалізації державних освітніх стандартів, а також функціонування регіональних та зональних шкіл новаторства.

     Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти презентував досвід роботи, який зорієнтований на ефективність застосування в практиці педагогічних технологій, реалізацію інноваційних освітніх проектів на регіональному та всеукраїнському рівнях, розробку й апробацію авторських методик із використанням засобів інформаційно-освітнього простору регіону. Учасників семінару ознайомлено з інноваційними досягненнями інституту, які успішно демонструвалися на міжнародних і національних професійних виставкових заходах, за що неодноразово удостоєні золотих, срібних і бронзових медалей Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні», Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті».

     Цей освітянський захід підпорядкований творенню бачення майбутнього розвитку науково-методичної служби, пріоритетними завданнями якої є модернізація освітньої системи, реалізація нових державних стандартів, підвищення професійної компетентності керівних і педагогічних кадрів, здатних адаптуватися до швидких змін у глобалізованому світі.

     Всеукраїнський науково-практичний семінар зі свого боку дав можливість обговорити основні форми підготовки експертів з оцінювання діяльності науково-методичних установ і загальноосвітніх навчальних закладів в умовах закладів ППО, визначити подальші шляхи координації діяльності районних, міських методичних кабінетів, центрів як науково-методичних установ, обмінятися досвідом роботи та наблизити освітню систему України до кращих зразків європейського рівня. 

матеріали заходу

 

  • 20.06.2014
До списку новин