РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Про проведення вебінару


     Державною науковою установою "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" спільно з Рівненським інститутом післядипломної педагогічної освіти 04.04.2014 було проведено вебінар «Моніторинг якості освіти: становлення та розвиток в Україні». 

     Із вітальним словом до учасників вебінару звернулася Патрикеєва Олена Олександрівна – начальник відділення моніторингових досліджень освітньої галузі ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», та Василашко Ірина Павлівна – начальник відділу моніторингу освітніх процесів відділення моніторингових досліджень освітньої галузі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

     Із науковою доповіддю «Використання on-line інструментарію для проведення маркетингово-моніторингових досліджень якості освіти» виступила Рябова Зоя Вікторівна, д. пед. н., доцент, завідувач кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" НАПН України. Науковець закцентувала увагу учасників вебінару на сучасних основних видах та засобах on-line інструментарію для проведення моніторингових досліджень.
Про становлення та розвиток системи моніторингу якості освіти на Рівненщині виступила Мельник Надія Адамівна, к. пед. н., доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, проректор із науково-методичної роботи Рівненського ОІППО.
Про інноваційні ресурси, які використовуються на Рівненщині для здійснення процедур моніторингу, виступив Вєтров Іван Васильович, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти,,  проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності із доповіддю «Веб-портал «Освіта Рівненщини» як інноваційний ресурс для здійснення моніторингових процедур».

     Заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Миляник Андрій Іванович у своєму виступі «Система онлайнового оцінювання відкритих завдань із розгорнутою відповіддю у форматі ЗНО та онлайнової сертифікації екзаменаторів (СОЛОС)» поділився досвідом роботи щодо інноваційних напрацювань з експертами – екзаменаторами, які перевіряють відкриту частину робіт учасників ЗНО з української мови та літератури, англійської мови.
Опольський Ігор Валерійович, завідувач кабінету ЗНО та  моніторингу  якості освіти, старший викладач кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, магістр управління навчальними закладами, науковий консультант лабораторії експертизи якості освіти, охарактеризував суть, структуру та сучасні підходи на Рівненщині щодо становлення та розбудови системи моніторингу якості освіти, поділився досвідом роботи, напрацьованим на регіональному рівні.

     У своєму виступі Ковалець Тетяна Вікторівна, методист комунальної установи «Володимирецький районний методичний кабінет», закцентувала   увагу на становленні та розвитку системи моніторингових досліджень в умовах освітнього округу.
Романушко Юрій Юрійович, методист комунальної установи «Дубровицький районний методичний кабінет», відповідальний за організацію та проведення моніторингових досліджень у районі, поділився досвідом щодо становлення та розвитку системи моніторингу якості освіти в Дубровицькому районі.

     Про використання моніторингових досліджень якості освіти в управлінській діяльності управління освіти Рівненського міського виконавчого комітету розповів Бабійчук Петро Миколайович, методист комунальної установи “Рівненський міський методичний кабінет”, відповідальний за організацію та проведення моніторингових досліджень у місті. Зокрема, презентуючи досвід міста Рівного, він зосередив у своєму виступі увагу на підходах та методах, які використовуються під час здійснення моніторингу якості освіти на субрегіональному рівні.

     Іванна Григорівна Шишко – методист кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти – у своєму виступі представила результати міжрегіонального порівняльного моніторингового дослідження «Адаптація молодого вчителя до шкільного середовища», наголосивши на спільних та відмінних актуальних питання у роботі шкіл молодого вчителя у Миколаївській та Рівненській оластях.

     За результатами вебінару підготовлено електронний збірник «Моніторинг якості освіти: становлення та розвиток в Україні. Досвід Рівненщини». Наукові статті, надіслані для участі у Всеукраїнському науково-практичному семінарі» будуть..

     За результатами вебінару підготовлено електронний збірник «Моніторинг якості освіти: становлення та розвиток в Україні. Досвід Рівненщини». Наукові статті, надіслані для участі у Всеукраїнському науково-практичному семінарі» будуть опубліковані у науково-методичному журналі «Нова педагогічна думка».

     І.В.Опольський, завідувач кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти  Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

  • 07.04.2014
До списку новин