РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Проведено День кафедри природничо-математичної освіти–2022

 12 травня, у рамках тижня науки в Інституті, проведено День кафедри природничо-математичної освіти–2022.

Професорсько-викладацький склад кафедри впродовж науково-методологічного семінару «ВПРОВАДЖЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ТЕНДЕНЦІЙ STEM у ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНУ ОСВІТУ» акцентував увагу на інтеграції природничих наук в технології, інженерну творчість і математику. 

Профорієнтаційний потенціал STEM-освіти, педагогічні особливості STEM-уроку, мейкерство як інноваційна практика реалізації діяльнісної основи STEM-освіти, практична реалізація STEM-у у Всеукраїнському проєкті «Інженерний тиждень», особливості роботи на сайті Scientix – ці та інші питання розкривали ступінь готовності сучасної природничо-математичної освіти до реалізації міждисциплінарної проєктної діяльності та командної роботи. Спікери наголошували, що програми STEM розвивають навички критичного мислення та вирішення проблем; необхідні для подолання труднощів, з якими діти можуть зіткнутися в житті. STEM-освіта є тим інструментом, що забезпечить їх успіх у світі майбутнього.

Професор кафедри, д.пед.н., Григорій ПУСТОВІТ представив напрацювання щодо психологічної готовності сучасного вчителя до впровадження STEM-освіти в ЗЗСО. А доцент кафедри, к.пед.н., Наталія КРУТОВА ділилася досвідом участі у Всеукраїнських заходах та методиками STEM-навчання природничо-математичних предметів.

Зрештою, Нова українська школа, інтегрованість предметів і STEM об’єднані спільним поняттям – освітньою реформою сучасної української школи. Нова українська школа базується на цінностях STEM-освіти, а, отже, і педагогам слід переформатувати своє мислення на інноваційне. STEM-освіта дозволила жителям США стати успішним в житті  ще будучи  студентами. Впевнені, що й в Україні суттєво зросте рівень і якість освіти засобами STEM.

Багатогранність порушеної проблеми показала, що до STEM-освіти, її методик, технології впровадження, психологічної складової, дидактичного забезпечення, варто частіше звертатися. Чудовим стартом є нагода прочитати фахову статтю чи книгу, підбірку яких презентували працівники бібліотеки Інституту.

А вже 19 травня вчителі природничих предметів закладів ЗСО проведуть регіональний форум «STEM-освіта: досвід упровадження, перспективи розвитку».

ПМО_1.jpg

ПМО_2.jpg

  • 13.05.2022
До списку новин