РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Формування комунікативної взаємодії дітей із особливими освітніми потребами

08 червня 2021 року відбувся онлайн семінар-практикум для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти з теми «Формування комунікативної взаємодії дітей із особливими освітніми потребами».

Із вітальним словом та виступом щодо особливостей комунікативної діяльності дітей з ООП до учасників заходу звернулася Тетяна АБРАМОВИЧ, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, методист РОІППО.

Напрями корекції небажаних проявів у поведінці дітей розкрила  Ольга КУЧЕРУК, соціальний педагог КЗ «Клеванська спеціальна школа №2 І-ІІ ст.». Тетяна ЯКОБЧУК, практичний психолог Острожецького ліцею, акцентувала увагу на  необхідності комунікативної спрямованості корекційно-розвиткових занять у роботі з дітьми з ООО, зокрема, використання у роботі лялькотерапії, піскової терапії, психогімнастики, лего-конструювання. Розкрила сутність проведення вправи «Спільне малювання на піску», вправ на розвиток емоційного інтелекту; презентувала результати проведення дослідної роботи зі здобувачами освіти з вирощування еко-зелені та запропонувала використовувати психологічний тимбілдінг у роботі з дітьми з ООП. Про особливості формування соціальних компетентностей у дітей із порушеннями інтелектуального розвитку та використання «Соціограми» (автор – німецький педагог і психолог доктор Х. Гюнцбург) для оцінки розвитку дитини, зазначила Тетяна ПАНЬКОВЕЦЬ, соціальний педагог Рівненського НРЦ «Особлива дитина». Людмила ДОМАНСЬКА, практичний психолог і соціальний педагог Рівненської ЗОШ І-ІІІ ст. №24, продемонструвала учасникам заходу комунікативний потенціал командних ігор у розвитку навичок спілкування дітей з ООП. Розглянуто настільні ігри: «Замок чарівниці», «Кривуляки», «Дуплет», «Башта», «Несміяка»; арттерапевтичні техніки: «Веселі долоньки», «Рожеві окуляри», «Алея спілкування», «Серце класу».

По завершенні семінару-практикуму соціальні педагоги взяли участь у дискусійному колі з обміну думками і враженнями за темою зустрічі.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_7.png


  • 09.06.2021
До списку новин