РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

6 листопада 2013 року в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація проекту «Освіта для сталого розвитку в дії»

6 листопада 2013 року в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація проекту «Освіта для сталого розвитку в дії»


6 листопада 2013 р. в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація проекту «Освіта для сталого розвитку в дії».

В роботі презентаційного семінару взяли участь наукова-педагогічні працівники інституту та педагоги області (140 чоловік).

Зі вступним словом виступив в. о. ректора інституту, кандидат наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти, дійсний член Української академії акмеологічних наук Лавренчук Андрій Олександрович.

Координатор регіонального проекту в області – Олексін Юрій Петрович, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи інституту, кандидат педагогічних наук, доцент, – представив тренерів проекту. Ними є Олійник Ірина Миколаївна, доцент кафедри педагогіки, психології те корекційної освіти інституту та Петрук Мирослава Олександрівна, старший викладач кафедри методики змісту освіти, які провели презентацію проекту.

Для довідки

В 2013 році наш регіон включено до переліку областей, де проходить реалізація ІІ етапу освітнього Україно – Швецького проекту (благодійна організація «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД), (Швеція) за підтримки Агенції питань розвитку співпраці SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції)) «Освіта для сталого розвитку в дії».

 

Проект має на меті ознайомлення вчителів України з досвідом, методологією та технологіями навчання учнів навичкам та умінням будувати власне життя та життя сім’ї, місцевої громади з урахуванням потреб сталого розвитку, що нагромаджений міжнародної педагогічною спільнотою представником якої є організація «Глобальний план дій», акредитована при ООН.

Щоб формування екологічно доцільної поведінки у школярів мало позитивний результат учасники проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» підготували систему навчально-виховних курсів Освіти для сталого розвитку для загальноосвітніх закладів України. Для учнів початкової школи (3-4 класи) розроблений курс за вибором «Уроки для сталого розвитку. Моя щаслива планета». Для класних годин в 5-7 класах підготовлений посібник «Уроки для сталого розвитку: Як організувати позакласну роботу». Методичний посібник для вчителів. Учням 8 та 9 класів пропонується курс за вибором Уроки для сталого розвитку. Запропоновані курси забезпечені навчальними програми, які мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, посібниками для вчителів та учнів. http://esd.org.ua/node/235

Сьогодні в Рівненській області в 26 школах викладається курс за вибором «Уроки для сталого розвитку».

63 вчителів старших класів та 28 вчителів початкових класів пройшли навчання-тренінги по методиці викладання курсу «Уроки для сталого розвитку».

33 директора ЗНЗ взяли участь у засіданні круглого столу з ОСР.

файли

  • 13.11.2013
До списку новин