РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Обласний інтернет-фестиваль відеороликів музеїв при закладах освіти «Музей – жива пам'ять народу»

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв.Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Роль музеїв постійно змінюється у суспільстві, тому музеї продовжують переосмислювати себе у своєму прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію, орієнтованими на громаду, гнучкими, адаптованими та мобільними. Музеї стали культурними хабами, які функціонують як платформи, де творчість поєднуються зі знаннями, і відвідувачі також можуть спільно творити, ділитися досвідом та взаємодіяти.

Міжнародний день музеїв з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (InternationalCouncilofMuseums - Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Рівненський ОІППО щиро вітає всіх причетних до цієї важливої справи – друзів і партнерів, КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей», Педагогічний музей у м. Кєві, всіх керівників шкільних музеїв області! Здоров'я вам та творчої наснаги!

Саме до Міжнародного дня музеїв та в межах заходів до 30-річчя Незалежності України наш інститут організував та провів обласний інтернет-фестиваль відеороликів музеїв при закладах освіти «Музей – жива пам'ять народу».

Метою фестивалю було активізація та стимулювання творчої ініціативи учнівської молоді та вчительської спільноти, упровадження цифрових технологій у процес розбудови музейної справи в закладах освіти; посилення впливу музейної педагогіки на формування в здобувачів освіти ціннісного ставлення до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю, моделювання сучасного музею при закладі освіти шляхом використання інформаційних технологій, презентації кращого досвіду роботи музеїв при закладах освіти Рівненщини; забезпечення методично-технологічного супроводу формування компетнтностей учнів відповідно до їх задатків, здібностей, індивідуальних нахилів, для мотивації до навчання через використання інформаційно-комунікаційних технологій; для стимулювання дослідницької, творчої активності учнів та вчителів.

На фестиваль надійшло 72 відеоробити. Найбільш активними булиВараський ліцей №5, Білогородський НВК, Голубнівський ліцей, Клесівська ЗОШ І-ІІІ ст., Сарненський районний ліцей «Лідер», КЗ «Студянський ліцей», Бугринський НВК, Берестівський ЗЗСО, Антонівська ЗОШ І-ІІІ ст. та заклади освіти мм. Рівне та Дубно. Автори робіт презентували шкільні музеї та окремі їх експозиції, знайомили з визначними особистостями свого села чи міста, відтворювали реконструкцію історичної події своєї місцини тощо.

З відеороботами учасників інтернет-фестивалю можна ознайомитися на YouTube-каналі «РОІППО» (або за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PLg74LT7OWveXKNy6DcNLgtWWAKZC8RKzk).

Усі учасники фестивалю отримають сертифікати за участь у заході (інформація буде надіслана на електронні пошти, вказані під час реєстрації на фестиваль.)

Фото.jpg

  • 18.05.2021
До списку новин