РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

ІІІ ФОРУМ ІННОВАЦІЙНОЇ ОСВІТИ РІВНЕНЩИНИ

У Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти в рамках Днів науки-2021 14 травня відбувся ІІІ Форум інноваційної освіти Рівненщини для науковців, педагогів, учасників експериментів, проєктів, інноваційних програм регіонального та всеукраїнського   рівнів.

Урочисто відкрив Форум від імені Алли Черній, ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В’ячеслав Долід, проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи та зазначив, що без науки та інновацій неможливо розвивати освіту, важливо трансформувати нові знання в зміст освіти, реалізовувати пріоритети сучасної освіти в інноваційному середовищі й побажав учасникам плідної партнерської наукової співпраці.

Привітала учасників Форуму та побажала творчих відкриттів, які є важливими в епоху змін, інновацій і реформ Тетяна Гавлітіна, проректор з науково-педагогічної роботи інституту, а також розповіла про  інноваційний  поступ освіти Рівненщини, завершені всеукраїнські, регіональні дослідження та інноваційні освітні проєкти, нові дослідницькі проєкти та розкрила результати прояву інноваційного і творчого потенціалу учасників експериментів, авторських й інноваційних шкіл, презентувала розробки та праці науковців, педагогів інституту та закладів освіти області.

ІІІ Форум інноваційної освіти Рівненщини є важливою подією, який проходив з метою розвитку науково-орієнтованої освіти, упровадження дослідно-орієнтованого навчання,   організації інноваційної освітньої діяльності та активізації компетентнісної та ціннісно-зорієнтованої діяльності в закладах освіти області.

Під час пленарного онлайн-засідання форуму заклади освіти Рівненщини презентували інноваційні розробки та продукти інноваційної діяльності. Відбувалися онлайн-виступи, транслювалися відео-ролики, презентації про підсумки пілотування проєкту «Нова українська школа» (опорний заклад «Рокитнівський ліцей №3»), упровадження моделі мультипрофільного навчання (Радивилівський ліцей №1), використання можливостей програми «Демократична школа» в області для формування громадянської компетентності особистості (Рівненський ОІППО).

Під час Форуму кандидатом педагогічних наук Оленою Пишко презентовано один із кращих проєктів  освітнього стартапу (EdStart-up)  «Сторітелінг, який не залишає байдужим (на прикладі  історії життя євреїв та їх загибелі внаслідок подій Голокосту на території Локницької ТГ)» (документальний фільм). Міжвузівський проєкт «Соціально значущі ініціативи молоді-громаді» у розвитку партнерської співпраці презентувала кандидат педагогічних наук Наталія Давидюк. Регіональний проєкт зі створення моделі  дослідно-орієнтованого навчання в НУШ  презентувала кандидат педагогічних наук Інна Шпичак. Із особливостями моделювання віртуальної STEM-лабораторії познайомила кандидат педагогічних наук Наталія Крутова.

 Відбувся обмін інноваціями з упровадження адаптивності  позашкілля засобами змішаного навчання (Марія Наумчук, завідувач відділу профільної ІТ-школи Рівненського ПДМ), розвитку гнучких навичок за модульною технологією навчання (Ткачук Анастасія, вчитель англійської мови Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії» імені Надії Маринович Рівненської міської ради).

Учасники форуму ознайомились із реалізацією всеукраїнського проєкту з формування методологічної культури вчителя (ОП  «Котівський ліцей»), використанням обладнання та засобів семи лабораторій STEM-центру (Володимирецький районний колегіум).

Крім того, під час Форуму презентовані: монографія «Культурні коди математики» (за результатами реалізації регіонального дослідницького проєкту) Олени Марченко; алфавітний бібліографічний  покажчик видань працівників Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Вікторії Богомазюк тощо.

За підсумками  наукової діяльності у 2020-2021 н.р. учасники дослідно-експериментальної роботи закладів освіти Рівненщини відзначені Рівненським ОІППО грамотами в номінаціях:  «Кращий науковець року», «Кращий автор року», «Кращий педагог-дослідник року», «Кращий менеджер науки року» (наказ №28 від 13 травня 2021 року).

 ІІІ Форум інноваційної освіти Рівненщини об’єднує науковців і педагогів в інноваційному просторі Рівненщини, свідчить про великий     потенціал закладів освіти в умовах реалізації концепції реформування освіти в Україні, зацікавив учасників  інноваціями та новими ідеями  для педагогічних досліджень в освіті та для розбудови Нової української школи.

В рамках ІІІ Форуму інноваційної освіти Рівненщини обговорювались в офлайн-режимі результати досліджень та темами проєктів і експериментів учасниками форуму у 56 закладах і установах освіти області.

Завершився форум ухваленням рекомендацій щодо завдань і пріоритетів педагогічних досліджень і дослідницької діяльності учасників освітнього процесу в НУШ, які розміщені на сайті інституту в розділі «Наукова робота», рубрика «Конференції, форуми».

Оргкомітет ІІІ Форуму інноваційної освіти Рівненщини вітає всіх освітян області із ДНЕМ НАУКИ в Україні та З0-річчям НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Матеріали форуму за посиланням.

1.jpg

2.jpg

3.png

4.png

  • 14.05.2021
До списку новин