РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

У Рівненській області проведено пілотний етап міжнародного порівняльного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2022

У Рівненській області проведено пілотний етап міжнародного порівняльного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2022

На виконання плану роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доручення голови Рівненської обласної державної адміністрації від 14.01.2021 № дор.2/01-60/21, п.5.3 «Підготовка та проведення пілотного етапу моніторингового дослідження PISA-2021» Плану роботи з підготовки й проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у Рівненській області на 2020-2021 навчальний рік, затвердженого наказом Управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації від 16.10.2020 № 178 «Про підготовку і проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингових досліджень у 2021 році» кабінетом ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було організовано підготовку процедур для проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Воно проводиться в закладах освіти, що включені до вибірки закладів освіти-учасників дослідження, затвердженої Міністерством освіти і науки України. Учасниками дослідження є 15-тирічні учні та вчителі закладу освіти.

Працівниками кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО за погодженням з адміністрацією визначеного закладу освіти та Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти було укладено графік проведення дослідження в Рівненській області.

До роботи над проведенням дослідження в закладі залучено 3 особи з числа працівників кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО та 3 особи з числа працівників закладу освіти.

Особи, які в пункті тестування виконували обов’язки керівника пункту тестування, старших інструкторів, зокрема з тестування та адміністратора з комп’ютерного тестування, під час підготовки до проведення дослідження в Рівненській області отримали для детального вивчення та використання в роботі необхідні матеріали, зокрема інструкції щодо проведення пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Український центр оцінювання якості освіти 24 березня провів навчання відповідальних за пункти тестування та старших інструкторів (вебінар УЦОЯО), 25 березня – навчання для адміністраторів з комп'ютерного оцінювання (вебінар УЦОЯО), у якому взяли участь працівники пункту та закладу освіти.

У Рівненській області дослідження було проведено 08 квітня 2021 року, уперше пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 проводився із використанням комп’ютерної техніки.

 

Усі особи, які були залучені до проведення дослідження підписали зобов’язання про нерозголошення службової та конфіденційної інформації, що пов’язана із організацією та проведенням міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 в Україні.

Участі в дослідженні від закладу освіти брав керівник, який відповідав на запитання онлайнової анкети, вчитель інформатики, який забезпечував технічну складову процедури тестування, та учні.

Перед початком роботи комп’ютерну техніку було протестовано відповідно до вимог та в спосіб, визначений Українським центром оцінювання якості  освіти, міжнародними партнерами. Уся техніка була придатна для виконання завдань.

Упродовж часу, відведеного на тестування, учні виконували завдання двох блоків, між якими була перерва. Після тестування учасникам було запропоновано дати відповіді на запитання анкети також упродовж часу, визначеного процедурою.

Матеріали з результатами тестування та анкетування учнів, адміністрування процедури було відправлено до місця обробки в спосіб, визначений Українським центром оцінювання якості  освіти.

По завершенні процедури керівнику закладу освіти, педагогічному колективу, учасникам тестування вручено подяки Українського центру оцінювання якості освіти за участь у пілотному етапі PISA-2022.

Працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щиро дякують за співпрацю та допомогу в підготовці й проведенні пілотного етапу міжнародного порівняльного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2022 усім причетним:

-                     учням закладу освіти, без яких і не могло відбутись вказане вище дослідження;

-                     працівникам закладу освіти, які були долучені до підготовки та проведення пілотного етапу, зокрема керівнику освітньої установи, заступнику директора та вчителю інформатики за фаховість та професійність у роботі;

-                     працівникам Львівського регіонального центру оцінювання якості світи, зокрема Ользі Володимирівні Янушевич, регіональному координатору з питань PISA-2022, за компетентні та наполегливі роз’яснення;

-                     працівникам Українського центру оцінювання якості освіти, зокрема Тетяні Сергіївні Вакуленко, заступнику директора та національному координатору PISA в Україні, за блискавичне мислення та уміння дати вичерпні відповіді на будь-які запитання щодо PISA-2022;

-                     ректорату Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в особі Алли Леонідівни Черній, ректору інституту, за розуміння, підтримку та сприяння в проведенні дослідження.

Глибоко шаную та поважаю своїх працівників, які наполегливо допомагали в підготовці та проведенні пілотного етапу, виконуючи рутинну роботу: щиро дякую, Олено Володимирівно, Ірино Валентинівно!

        

Завідувач кабінету ЗНО

та моніторингу якості освіти

Рівненського ОІППО                                                  І.В. ОПОЛЬСЬКИЙ

08.04.2021

  • 08.04.2021
До списку новин