РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»

Упродовж 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики і Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти відбудеться серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки. 2021 рік — це можливість популяризувати творчість однієї з найвеличніших постатей України. Тому 18 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч з теми «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…» за участю Лавренчука Володимира завідувача кафедри суспільно-гуманітарної освіти РОІППО, Паніної Лариси доцента кафедри, та вчителів-словесників області.

Розпочалася відеозустріч з повідомлення Лавренчука В.П. та Паніної Л.А. про життєвий  та творчий щлях письменниці Лесі Ураїнки, 150-річчя від Дня народження якої Україна відзначатиме вже незабаром. Упродовж останніх десятиліть творчість відомої світу мисткині було кардинально переосмислено: оприлюднено невідомі або не друковані протягом тривалого часу тексти, доповнено й переосмислено факти біографії, віднайдено родинні світлини й меморії, спогади сучасників тощо.

Продовжила зустріч Парфенюк Оксана, вчителька Рівненської гуманітарної гімназії. Вона розповіла про цікаві факти із життя письменниці у формі абетки «Леся Українка. Від А до Я».

Поділилися враженнями від творів письменниці також й інші учасники відеозустрічі: Лозовицька Л. О., Вєтрова Л. В., Савонік Т.В, Синякевич Б.Д, Серватович М.А, Янчук Л.М.

Янчук Л.А. розповіла про видання нового 14-томного зібрання творів Лесі Українки. Принципова відмінність видання — це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу.

Screenshot_17.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_18.jpg

  • 19.02.2021
До списку новин