Новини інституту

14 - 15 листопада 2013 року відбувся науково-практичний семінар «Організація читацької діяльності школярів на особистісно зорієнтованому уроці української літератури в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»

14 - 15 листопада 2013 року  відбувся науково-практичний семінар «Організація читацької діяльності школярів на особистісно зорієнтованому уроці української літератури в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»

            14 - 15 листопада 2013 року на базі відділу освіти Гощанської райдержадміністрації та комунальної установи "Гощанський районний методичний кабінет" відбувся науково-практичний семінар «Організація читацької діяльності школярів на особистісно зорієнтованому уроці української літератури в умовах реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» для методистів української мови і літератури відділів (управлінь) освіти.

            На семінарі презентували результати роботи члени науково-дослідної лабораторії особистісно зорієнтованого навчання української літератури, яка функціонує на базі Рівненського ОІППО і якою керує старший науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України, кандидат педагогічних наук Фасоля А.М. Методистам запропоновано досвід роботи членів лабораторії з найактуальнішої проблеми компетентнісно зорієнтованої освіти - як допомогти учневі стати читачем, як навчити самого вчитися читати.

            У ході семінару розглянуто питання: "Формування учня-читача як соціальна і методична проблема" (Піддубний М.А.), "Організація читацької діяльності на особистісно зорієнтованому уроці" (Фасоля А.М.), "Формування суб'єктності учня-читача" (Парфенюк О.М., Тиндикевич І.В., Сівицька Г.Д.), "Діалогічне прочитання тексту" (Гаврилюк О.В.), "Вступні і заключні уроки з теми" (Слотницька І.В., Мандич О.В.), "Робота із запитаннями як засіб активізації читацької діяльності" (Бацюсь Р.І., Шабада Т.І.), "Компетентнісно зорієнтовані завдання з літератури" (Стасюк С.Я., Кирикович З.Л.).  

            Методику формування читацької компетентності школярів продемонструвала  вчителька української мови і літератури Гощанської ЗОШ І-ІІІ ст. Ревчук С.В. під час проведення уроку української літератури в 9 класі з теми "Григорій Сковорода. Християнські морально-етичні ідеали збірки "Сад божественних пісень". Роздуми про мету і сенс життя людини у віршах "Всякому місту – звичай і права", "De libertate".     

            У роботі семінару взяли участь завідувач комунальної установи "Гощанський районний методичний кабінет" Гончарова Г.А., директор Гощанської ЗОШ І-ІІІ ст. Бахтіна І.С., заступник директора Талащук А.С.,  психолог школи Лукащук І.В.

            Відгуки учасників: "Тепер я точно знаю, що ОЗОН – це супер!", "Особистісно зорієнтоване навчання є результативним", В ОЗОНу – велике майбутнє", "ОЗОН сприяє бажанню вчитися", "Я зрозуміла, що значить особистісно зорієнтований урок", "У своїй практиці я буду використовувати "путівники", "Треба докласти чимало зусиль для формування учня-читача".

 

М.Піддубний,

методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського ОІППО.

 

  • 18.11.2013
До списку новин